Історія навчального закладу

Село Луг розташоване у місці впадіння річки Кісви  у  Тису. Назва його походить від слова  «лужок». Оскільки село знаходиться недалеко від солекопалень, то люди, які перевозили сіль, полюбляли сідати на лужку для відпочинку. Так і назвали це місце – Луг.

Фото без опису

У селі проживали прогресивні люди, які вимагали від тодішньої австро-угорської влади створення освітнього закладу. Так у 1900 році було закладено фундамент Лужанської початкової школи. Зразу після завершення будівництва у 1903 році в школі вже навчались діти наших односельчан. Школа була чотирирічною. В ній викладались початкові знання з граматики, арифметики, природознавства, фізики, хімії, історії, географії. З 1932 року школа стає семирічною, з 1959 – восьмирічною, а з вересня 1995 року школа стала ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Фото без опису

У 1998 році під час осіннього паводку школа зазнала значних пошкоджень. Спільними зусиллями педколиктиву, батьків та учнів класні приміщення були очищені від намулу, меблі та унаочнення  відремонтовані і навчання відновилося. Але весною 2001 року – знову паводок, руйнівної сили якого шкільна споруда не витримала. Внаслідок паводків 1998 та 2001 років було повністю зруйновано основну будівлю школи. Цього ж 2001 року розпочалося будівництво нового шкільного корпусу.

Фото без описуПершого вересня 2004 учні переступили поріг новозбудованої школи.

Фото без опису

Зараз у Лужанському ЗЗСО І-ІІІ ст. навчається 243 учні, згуртованих у 14 класів. Їх навчають 32 педагоги. Щорічно школярі достойно виступають на різних предметних олімпіадах, беруть участь та стають переможцями в спортивних змаганнях.