Птахи та звірі Червоної книги України

Дата: 28.11.2023 14:33

Відбулися екологічні заняття для школярів 4-го і 5-го класів Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. На уроках школярі:

ознайомилися з Червоною книгою України;

переглянули мультимедійну презентацію;

розгадували кросворд «Дикі звірі» та філворд «Птахи»;

ознайомилися з цікавими постерами про птахів;

грали в екологічні рухавки.

Під час ознайомлення з Червоною книгою України четвертокласники дізналися:

чому вона червоного кольору;

навіщо вона нам потрібна;

якими бувають охоронні категорії видів.

До слова, у нашій країні «Червону книгу» вперше було опубліковано в 1980 році у двох томах: у першому зібрані відомості про всі рослини, а в другому – про тварин, яким загрожує небезпека. У 1994, 1996 році вийшло друге видання. Остання редакція зібрання видів, що знаходяться під загрозою зникнення, видана у 2009 році.

Під час перегляду презентації учні двох класів дізналися цікаві факти з життя червонокнижних птахів і тварин, які мешкають на території Карпатського біосферного заповідника:

ведмідь бурий;

рись звичайна;

кіт лісовий;

беркут;

глушець;

сова довгохвоста та ін.

До речі, дякуємо Institute of Ecological and Religious Studies- IERS за надані наочні матеріали, а Frankfurt Zoological Society за екологічні ігри!

На звершення еколого-освітнього заходу учні зіграли в цікаві та веселі ігри: «Один день з життя птахів і звірів», «Іхтіолог», «Баклан» під час ігор діти виконували різноманітні ролі та імітували рухи та дії.

Слідкуйте за нашою сторінкою та любіть природу Карпат!

#dzhura_2024 #gaydamaku #РійГайдамаки #Українапереможе #Джура_2024